Hova rohanunk?

2018.02.02

Ahogy böngészek a neten, sorra bukkannak fel a "hogyan nyerjünk időt" típusú írások. Tápláló reggelik/ebédek/vacsorák tíz perc alatt. Gyors sminkek és jól összeállított ruhatárak, hogy a rohanó reggeleken is csinos legyél. Tíz perces jóga gyakorlatok és öt perces meditációk, hogy ráhangolódj a munkával teli napra. Gyors diéták, képsorokban és 1-2 perces instagram videókban összeállított tornagyakorlatok, hogy néhány hét alatt formába hozd magad a nyári strandszezonra. Gyorstalpaló kurzusok, amiken megtanulhatod, hogyan legyél sikeres, hogyan valósítsd meg önmagad, és teljesítsd ki az életed.
És még nem is beszéltünk az okos háztartási gépekről, eszközökről és a különböző applikációkról, amik szinte már a gondolatainkból olvasnak, és hamarabb tudják, hogy mire is van szükségünk, minthogy eljutna a tudatunkig. A mosógép kimos, mire hazaérünk, a frissen főzött kávénk már ébredéskor ott vár a konyhában, a bevásárlást elintézhetjük munkából hazafelé a buszon ülve. 
Akkor mégis hova rohanunk? Miért van az az érzésünk, hogy a napi 24 óra semmire sem elég?
Csupán azért, mert ha századunk vívmányainak hála nyerünk egy kis időt, akkor azt kényszeresen kitöltjük másik száz tevékenységgel, amik majd a hőn áhított teljességhez vezetnek. Minek szánjunk 1-2 órát pihenésre és feltöltődésre, ha néhány perc csendes koncentráció és ügyes légzésgyakorlat segítségével visszatérhetünk az egyensúlyi állapotba? 
A világ felfoghatatlan sebességgel változik körülöttünk, mi pedig igyekszünk tartani a tempót. Csakhogy nekünk nem elég egy gyors frissítés, hogy a processzorunk újra teljes erőbedobással működjön. Nem hagyunk időt a regenerálódásra, mert állandóan bennünk van a félsz, hogy lemaradunk valamiről. Elszalasztunk egy fantasztikus lehetőséget, egy élményt, egy találkozót, vagy egy kihagyhatatlannak tűnő ajánlatot. Jaj, mi történik, ha nem vagyok ott és akkor? 
A helyzet az, hogy valószínűleg semmi. Meg kell tanulnunk elengedni. Elengedi ezt a kényszert. A folytonos sodródást. Meg kell tanulni megállni. Néha nemet mondani. Csak úgy létezni és befelé figyelni. Meghallani a belső hangokat, amik elmondják, hogy mire is van szükségünk valójában. Átadni magunkat a pillanatnak, és nem azon gondolkodni, hogy mi lesz a következő lépés. 
Nem kell felforgatni az életünket ahhoz, hogy ezt megvalósítsuk. Elég a reggeli kávé ideje, amikor a hírfolyamok pörgetése helyett csak kinézünk az ablakon, és figyeljük az utcán elhaladó embereket vagy hallgatjuk egy kicsit a reggeli természetet. Egy rövid óra este, amit egyedül töltünk. Egy séta hazafelé menet anélkül, hogy bárkit felhívnánk. Élvezzük, hogy az okos készülékeink elvégzik a munkát helyettünk, és a programok zsúfolása helyett inkább töltsünk több időt olyan tevékenységekkel, amik pihentetnek, feltöltenek. Tegyünk fel kevesebb kérdést, és hallgassuk meg a válaszokat. 
Egyszerű, apró lépések, mégis nehéznek tűnik a váltás. Néha felírom magamnak a naptárba, hogy lassítani kell, mert észrevétlenül csúszok át a kapkodásba, és írom be egyik programot a másik után. Néha mindenről elfeledkezem, és kimerülten állok a tükör előtt. Ilyenkor újra kezdem. Elölről. Viszont, ha ügyesen csinálom, akkor elkapom a pillanatot. Akkor nem folyik össze a látvány a szemem előtt, és nem a zűrzavaros gondolatokba merülve rohanok végig az utakon. Akkor meglátom a szépet. Akkor szeretem a csendet. Önmagam vagyok.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el